Mustafakemalpaşa Belediyesi, İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Doğalgaz İç Tesisatı Elemanı Yetiştirme Kursu’ kuraları Nikah Salonu’nda çekildi.
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, İŞKUR Eğitim Servisi’nden Yaşar yalçın ve Kadir Bal ile kursa katılmak için başvuruda bulunan vatandaşlar ve yakınlarının katıldığı kura çekiminde büyük heyecan yaşandı. 54 başvurunun yapıldığı ve 20 asil ile 10 yedek kursiyerin belirlendiği kura çekiminde ilk kurayı 5 yaşındaki Amine Nehir Yılmaz yaptı.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, göreve geldikleri günden bu yana İŞKUR ve Halk eğitim Merkeze ile ortaklaşa yaptıkları kurslarla vatandaşlara hem meslek öğrettiklerini hem de günlük 15 TL’lik ücretle de aile bütçelerine katkı sağlamalarına aracı olduklarını söyledi. Başkan Kurtulan, “Daha önce kursa katıldığımızda ücret öderdik. Şimdi hem meslek öğreniyoruz, hem de karşılığında ücret alıyoruz. Bugün kurada çıkmayanlar üzülmesinler, kurslarımız devam edecek” dedi.
10 Mayıs’ta Hamzabey İlköğretim Okulu’nda başlayacak olan ‘Doğalgaz İç Tesisatı Elemanı Yetiştirme Kursu’ 24 Ağustos’ta sona erecek ve kursiyerlere günlük 15 TL ücret ödenecek.
Yapılan kura çekiminde 20 asil ve 10 yedek üye şu isimlerden oluştu:
ASİL KURSİYERLER
1-Semih yıldız
2-M.Kemal Atalay
3-Fatih Özdemir
4-Sinan Demir
5-Mehmet Doğa
6-Mert Yılmaz
7-Selim yılmaz
8-Özcan Baturay
9-Fatih Dikeç
10-Yusuf Katkı
11-Cüneyt Ay
12-Ali Seyisoğlu
13-Nadir Varkan
14-Harun Mert
15-Uğur Yıldırım
16-Samet Amak
17-Tayfun Ağbuğlak
18-Ferdi Çetin
19-Mücahit Bey
20-Rıdvan Çiğdem
YEDEK RURSİYERLER
1-Ozan Doğru
2-Zekeriya Karanfil
3-İsmail Patriş
4-Selçuk Yılmaz
5-Ramazan Bozbay
6-Ahmet İlaslan
7-Ali Demir
8-Serkan Duman
9-Ali Ekrem
10-Eray As
Mustafakemalpaşa Belediye Gelişmelerini takip edin.